Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Świętuj go z nami: świeć, edukuj i wspieraj. Każda z tych aktywności jest ważna i każda z nich poprawi jakość życia osób dotkniętych autyzmem.

ŚWIEĆ

2 kwietnia świeć na niebiesko i okaż solidarność z osobami z autyzmem. Dodasz im w ten sposób otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my. Dziel się z innymi tym, jak świecisz.

Oświetl swój budynek na niebiesko – zaprogramuj niebieskie oświetlenie na budynku biurowym / komercyjnym lub zamontuj specjalny naświetlacz przed frontem budynku, albo wystaw w oknie niebieską lampkę / lampki.

Ubierz się na niebiesko – kup w Sklepie SYNAPSIS niebieską koszulkę, w Pracowni Rzeczy Różnych - biżuterię, przypinkę czy inny gadżet w tym kolorze lub po prostu nałóż coś niebieskiego, co masz w domu.

Świeć w mediach społecznościowych – wykonaj na policzkach niebieskie kreski albo serca kredkami do malowania twarzy (możesz je kupić np. w Empiku), pomadką lub tuszem, a następnie zrób sobie zdjęcie umieszczając je jako zdjęcie profilowe.

Spaceruj lub biegaj śladem niebieskich iluminacji – zorganizuj z rodziną lub znajomymi wieczorny spacer śladem niebieskich iluminacji. 

Baw się niebieskim – przygotuj na ten dzień niebieską potrawę np. ciastka, przypnij psu lub kotu niebieską wstążkę, wykonując zdjęcia stosuj niebieski filtr, kup do domu niebieskie kwiaty.

EDUKUJ

Dzieląc się wiedzą zdobytą na stronie www.synapsis.org.pl pomożesz innym zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm, a osobom z autyzmem ułatwisz życie wśród nas.

Plakat i ulotka – pobierz plakat i ulotkę dot. Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, dodaj swoje logo na dole strony, wydrukuj materiały i wywieś / rozłóż je w swoim biurze, urzędzie, kawiarni, szkole, czy domu.

Plakat w formacie A4, do druku na drukarkach domowych / biurowych (PDF, 8,6MB)
Plakat w formacie A3, do druku w drukarni (PDF, 2,3MB)
Plakat w formacie B2, do druku w drukarni (PDF, 4,1MB)
Ulotka w formacie DL, do druku w drukarni (PDF, 1,7MB)

Grafiki do mediów społecznościowych oraz e-mail - pobierz grafiki na Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Google+, czy do e-mail.

„Życie animowane” – zamów pokaz filmu nominowanego do Oscara i poznaj historię autystycznego Owena, który przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie. Wejdź na www.zycieanimowane.synapsis.org.pl i wypełnij formularz zamówienia pokazu. Dystrybutor filmu - firma Mayfly - skontaktuje się z Tobą.

„Komunia” – zamów pokaz obsypanego nagrodami filmu "Komunia". Jego główną bohaterką jest 14-letnia, która Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i autystycznym bratem oraz dba o relacje z mieszkającą osobno matką. Aby zamówić film wyślij e-mail na adres dystrybucja@aurorafilms.pl

„Słowo na A” – kup książkę Nikodema Sadłowskiego, Rock n Rollowego Autyzm Taty. To bardzo osobista książka. Jest w niej mnóstwo kłębiących się emocji, ale także bardzo wiele podpowiedzi dotyczących radzenia sobie w codziennym życiu z tym, co wnosi w nie autyzm. Na hasło "AUTYZM" przy zakupie on-line otrzymasz 30% zniżki.

„Autyzm wprowadza zmysły w błąd” – zorganizuj pokaz filmów zrealizowanych w ramach najgłośniejszej polskiej kampanii społecznej dot. autyzmu. Filmy są dostępne na kanale YouTube Fundacji SYNAPSIS w formacie HD. Chcesz otrzymać pliki emisyjne? Napisz na naniebiesko@synapsis.org.pl.

„Poznaj Marię” – przygotuj i zorganizuj spotkanie edukacyjne dla uczniów w oparciu o bezpłatne i dostępne on-line materiały akcji edukacyjnej "Poznaj Marię - dziewczynkę, która lubi mieć plan".

Zbadaj dziecko z Badabada testem M-CHAT-R/F – oceń ryzyko wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu u swojego dziecka. Wypełnij kwestionariusz on-line.

Sprawdź jak się rozwija Twoje dziecko z Badabada – przeczytaj wskazówki dotyczące sposobu monitorowania rozwoju dziecka. Sprawdź, jak się rozwija.

FAQ – przeczytaj najczęściej zadawane pytania dot. autyzmu.

WSPIERAJ

Wspierając działania Fundacji SYNAPSIS dasz osobom z autyzmem nadzieję na lepsze życie.

Przekaż 1% podatku – Twój 1% podatku pomoże nam pomagać w 100%. Przekaż nam swój 1% podatku rozliczając się przy pomocy naszego bezpłatnego programu PITax.pl lub wpisując KRS 00000 45919 w swoje zeznanie podatkowe.

Przekaż darowiznę – pomóż nam udowadniać, że szczęśliwe zakończenia są nie tylko w bajkach. Przekaż darowiznę on-line, za którą będziemy mogli prowadzić terapię dla naszych podopiecznych.

Aukcja charytatywna - weź udział w XXXI Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki Fundacji SYNAPSIS, która odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19:00 w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Biegaj Dobrze – zostań Bohaterem #BiegamDobrze w ramach majowego Ekidenu-Maratonu Sztafet lub wrześniowego 41. PZU Maratonu Warszawskiego. Zgłoś się na bieg jako biegacz charytatywny Fundacji SYNAPSIS i ciesz się podwójnym zwycięstwem na mecie.