Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Fundacja Synapsis poszukuje wolontariuszy do pomocy przy zajęciach dla dzieci z zakresu terapii ręki, arteterapii, logopedii oraz zajęć polisensorycznych. Zajęcia odbywają się w ramach projektu pn. „Dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z autyzmem oraz realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej – wyrównywanie deficytów wynikających z niepełnosprawności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (osoby z autyzmem- OzA).

Celami szczegółowymi są poprawa funkcjonowania dzieci z autyzmem i zwiększenie ich samodzielności poprzez realizację wysokospecjalistycznych programów edukacyjno-terapeutycznych.

Miejsce realizacji: Przedszkole Terapeutyczne Fundacji SYNAPSIS w  Centrum Diagnostyki i Terapii Małych Dzieci Fundacji SYNAPSIS, mieszczące się przy ul. Siemińskiego 21 w Warszawie.

Więcej informacji o projekcie

Chętnych prosimy  o kontakt z koordynatorem projektu - tel. 697 066 263

 

Wolontariat w Pracowni Rzeczy Różnych to wyjątkowa okazja aby przekonać się jak wspólnie z osobami z autyzmem tworzymy pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne. Jeżeli możesz pochwalić się umiejętnościami plastycznymi i rękodzielniczymi, lubisz pracę z ludźmi i jesteś otwarty na nowe wyzwania to zapraszamy do naszego zespołu.

Głównym zadaniem wolontariusza będzie wsparcie instruktorów podczas zajęć z dorosłymi osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Zajęcia prowadzone są w jednej z czterech pracowni: drewna, witrażu, ceramiki i papieru. W każdej z nich powstają przedmioty produkowane w ramach krótkich serii lub pojedyncze, unikatowe egzemplarze. Każda pracownia to mała manufaktura starająca się w procesie produkcyjnym wykorzystywać umiejętności każdej zatrudnionej osoby z autyzmem.

Pracownia Rzeczy Różnych (ul. Jasna 36A, Wilcza Góra / gmina Lesznowola) pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00. Wolontariusz będzie mógł skorzystać z zorganizowanego transportu dla wszystkich pracowników. Odjazd autokaru o godz. 7:30 z przystanku pl. Wilsona i godz. 8:30 z przystanku metro Wilanowska. Przyjazd o godz. 16:40 na przystanek metro Wilanowska oraz 17:40 na przystanek pl. Wilsona.

Minimalny czas trwania wolontariatu to dwa tygodnie. Chętnych prosimy o przesłanie CV na adres wolontariat@synapsis.org.pl.

Dowiedz się więcej o działalności Pracowni Rzeczy Różny znajdziesz na www.pracowniasynapsis.pl.