Odwiedza nas 328 gości oraz 0 użytkowników.

Podczas tegorocznych wakacji, najgorętsze prace trwają przy ambulatoryjnym ośrodku diagnostyczno-terapeutycznym. Przed grupą dorosłych osób z zespołem Aspergera oraz wolontariuszy T-Mobile, stanęło nie lada wyzwanie – zagospodarowanie otaczającego ośrodek terenu i stworzenie przyjaznej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej.. Miejsce to posłuży do prowadzenia zajęć terapeutycznych na świeżym powietrzu oraz spędzania wolnego czasu w miłym dla oka otoczeniu.

Podopieczni Fundacji oraz wolontariusze z T-Mobile zawiązali specjalną grupę projektową, która pracując zgodnie z metodologia prowadzenia projektu określiła poszczególne etapy prac, przydzieliła zadania i wybrała sposób ich realizacji. Koncepcja zagospodarowania przestrzeni wokół ośrodka powstała na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród potencjalnych jej użytkowników. Obecnie trwają intensywne prace nad wyrównaniem terenu pod boisko i przygotowaniem kwiatowych rabat. Dzięki wspólnej pracy uczymy się zasad komunikacji interpersonalnej i współpracy w zespole.

W ramach projektu odbywają się warsztaty dla dorosłych podopiecznych Fundacji prowadzone przez wolontariuszy T-Mobile, podczas których dzielą się oni swoim doświadczeniem i przybliżając realia pracy zawodowej.

Projekt finansowany jest z funduszy zebranych przez T-Mobile i jej pracowników podczas 12. wewnętrznej Świątecznej Aukcji Charytatywnej, zorganizowanej w 2013 roku. W ramach konkursu zostało wyłonionych 15 najlepszych projektów wolontariackich, ramach których zespoły wolontariuszy wspólnie z organizacjami społecznymi realizują działania ważne dla danej społeczności lokalnej. Taka formuła umożliwia pracownikom T-Mobile wykorzystanie swoich umiejętności, zainteresowań i pasji. Do lokalnych społeczności trafiła pomoc na łączną kwotę 140 180 złotych. Nad właściwym przebiegiem projektu czuwa Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

 • logo_tmobile
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Jak wiadomo każdy bardzo lubi zabawy na świeżym powietrzu dlatego postanowiliśmy zrobić naszym dzieciakom niespodziankę i w czasie ich wakacyjnej nieobecności wyremontować otoczenie naszego Przedszkola.

Z pomocą wolontariuszy z Fundacji Orange pomalowaliśmy bramę, płot i barierki. Dzięki pozyskanym przez nich funduszom zakupiliśmy nowe huśtawki oraz wymieniliśmy piasek w piaskownicy na placu zabaw. Prace trwały dwa dni a efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy wolontariusze z wielkim zaangażowaniem wypełniali powierzone im zadania. W pracach na wysokościach wspomógł nas dodatkowy wolontariusz Janek, dzięki któremu napis na naszym budynku nabrał kolorów!

Dziękujemy także Piekarni Cukierni Putka za przekazanie drożdżówek dla dzielnych wolontariuszy.

Zapraszamy do oglądania znakomitych efektów tej fantastycznej pracy.

 

55 wolontariuszy pomagało przy wspólnej akcji H&M i centrum FACTORY Warszawa Annopol na rzecz Fundacji SYNAPSIS. Koncepcja pop-up store zakłada powstanie sklepu na określony czas. Charytatywny salon H&M funkcjonował w warszawskim centrum ponad dwa miesiące, podczas których klienci mogli zrobić zakupy, złożyć życzenia podopiecznym Fundacji na specjalnie przygotowanych serduszkach lub nabyć przygotowane przez nich rękodzieła.

Do składania życzeń podopiecznym Fundacji zachęcały dorosłe osoby z autyzmem, pracownicy i wolontariusze, którzy opowiadali o działalności fundacji oraz o celu tego przedsięwzięcia.

Ku naszemu zaskoczeniu, na kartkach z życzeniami pojawiły się wpisy po angielsku, francusku, niemiecku, a nawet japońsku. Serduszkowymi rekordzistami okazały się dzieci, które ozdabiały swoje laurki uśmiechami, słoneczkami i innymi wspaniałymi rysunkami.

Zebrane życzenia zostały przekazane podopiecznym Fundacji a dzięki finansowemu wsparciu w wysokości 100 000 zł, możliwe będzie rozszerzenie oferty terapeutycznej Ośrodka „Dom i Praca" w Wilczej Górze pod Warszawą, który jest pierwszym miejscem w Polsce, łączącym pobyty domowe z pracą zawodową osób z autyzmem.

 • serce_h&m
 • HM_serce

Wizyta wolontariuszy w Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS to dla nas zawsze niezwykle miłe wydarzenie. Chętnych rąk do pracy w końcu nigdy nie za wiele! A szczególnie, gdy potrzebne jest odświeżenie Pracowni i jej otoczenia.

W kwietniu pełni zapału i chętni do pracy przyjechali do nas wolontariusze BGŻ. W czasie ich wizyty Pracownia Rzeczy Różnych oraz jej otoczenie wypiękniały! Udało się posprzątać ogród i przygotować go do sezonu. Wspólnie stworzyliśmy nowe rabatki kwiatowe i warzywne. Dzięki temu nasi pracownicy będą mogli poznawać tajniki pracy w ogrodzie nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie.

Oprócz prac ogrodniczych wolontariusze również pomogli nam odnowić i uporządkować wnętrze Pracowni. Kuchnia, gabinet lekarski oraz pracownia komputerowa zostały odmalowane, a materiały dydaktyczne i terapeutyczne skatalogowano.

Wszystkie działania wolontariuszy BGŻ były niezwykle potrzebne. Nie tylko wizualnie zmieniły Pracownię i jej otoczenie, ale co najważniejsze - ułatwiły nam codzienną pracę. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

 • malowanie 1
 • malowanie 2
 • ogród 1
 • ogród 3
 • ogród 4
 • powitanie
 • warsztaty 1
 • katalogowanie 2

Klub Asa to miejsce spotkań towarzyskich osób z zespołem Aspergera. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w Ośrodku dla Dzieci i Osób Dorosłych z Autyzmem SYNAPSIS a także w przestrzeni miejskiej. Podczas spotkań Klubu Asa dużo rozmawiamy przy herbacie, spacerujemy, gramy w gry planszowe a także wspólnie gotujemy. Temat zajęć uzgadniamy na bieżąco, w zależności od zgłaszanych przez klubowiczów potrzeb, możliwości oraz pogody.

W naszej pracy staramy się przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób z zespołem Aspergera, odkryć przed światem, co dobrego niesie ze sobą kontakt z tymi osobami, oraz z drugiej strony, zachęcać naszych beneficjentów do zdecydowanego sięgania do zasobów kulturalnych przestrzeni publicznej.

Klub został założony z inicjatywy rodzin osób z zespołem Aspergera, obecnie prowadzony jest przez wolontariuszy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, przy wsparciu merytorycznym terapeutów Fundacji SYNAPSIS oraz kadry SWPS.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach zachęcamy do kontaktu asa.klub@gmail.com